Baltymų svarba organizmui

Šokoladinis kokteilis - Forever Lite Ultra - AlavijoProduktai.lt Kokteiliai su likeriu - Page 4 of 16 - Kokteiliai24.lt Forever Lite Ultra – Vanilinis | ALAVIJŲ GALIA!

BALTYMŲ SVARBA.

KODĖL VERTA GERTI FOREVER LITE ULTRA BALTYMINĮ KOKTEILĮ

Baltymai aprūpina maždaug 10-15 proc. dienos raciono energijos. 1 g. baltymų išskiria 4 Kcal. energijos. Baltymai – tai pagrindinė organizmo statybinė medžiaga. Pagrindinį jų kiekį gauname iš suvalgomo maisto. Su maistu patekę baltymai į mūsų organizmą, suskaidomi iki aminorūgščių. Aminorūgštys labai svarbios raumenų, kaulų, odos, kraujo ir kitų gyvybiškai svarbių sistemų atsinaujinimui. Taip pat iš aminorūgščių sekos organizmas pats formuoja sau reikalingus baltymus.

Baltymas panaudojamas šioms pagrindinėms organizmo funkcijoms:

– ląstelių (pvz.,raumenų, odos, nervų) ir ląsteliniams audiniams (pvz., plaukų, kolageno, kaulų mineralų) kurti ir taisyti;

-fermentų, kofaktorių, hormonų ir kitų molekulių, reikalingų ląstelių funkcijai ir komunikacijai bei statybai;

– imuninio atsako formavimui – antikūnių gamybai;

– transportavimas: hemoglobinas perneša deguonį mūsų ląstelėms, lipoproteinai perneša riebalus ir t. t.;

– apsauginė – baltymas albuminas palaiko kraujo pH.

Baltyminio maisto virškinimas pradedamas skrandyje veikiant fermentui pepsinui ir druskos rūgščiai ir tęsiamas plonojoje žarnoje, veikiamas fermento tripsino. Baltymai suskaidomi iki amino rūgščių. Aminorūgštys skirstomos į pakeičiamas ir nepakeičiamas. Būtinos NEPAKEIČIAMOS (esminės) aminorūgštys: leucinas, izoleucinas, valinas, histidinas, fenilalaninas, treoninas, metioninas, triptofanas, lizinas. Nepakeičiamų aminorūgščių perteklius gali būti konvertuojamas į pakeičiamąsias, tačiau ne atvirkščiai. Tai reiškia, kad su maistu turime gauti visas nepakeičiamas aminorūgštis. Kodėl tai svarbu? Trūkstant nepakeičiamų aminorūgščių, mūsų organizmas negali suformuoti sau reikalingų baltymų, o trūkstant to ar kito baltymo nebus atliekamos reikalingos funkcijos. Pvz.: Izoleucinas reikalingas hemoglobino gamybai, o trūkstant hemoglobino vystosi mažakraujystė. Histidinas svarbus raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių gaminime. Valinas, fenilalaninas gerina smegenų veiklą, atmintį, nuotaiką, suteikia gyvybingumo.

Atliekant organizmo valymą, metant svorį, gauti nepakeičiamas aminorūgštis yra labai svarbu tam, kad išlaikyti tvirtus raumenis ir užvesti riebalų deginimo mechanizmą. Kodėl tai svarbu? Izoleucinas, valinas, leucinas – būtini raumenų struktūrai palaikyti. Stabdo raumenų ardymą. Treoninas – trukdo riebalų kūrimuisi kepenyse. Treoninas, fenilalaninas, lizinas yra pagrindinės medžiagos, iš kurių formuojasi kalogeno skaidulos. Šios aminorūgštys išlaiko tvirtą mūsų odą, sveikus sąnarius, slopina apetitą. Lizinas, vitaminai C ir B grupė formuoja L-karnitiną. L-karnitinas paima riebalų rūgštis iš riebalų ląstelės ir nuneša į raumenų ląstelės mitachondrijas. Ten riebalinės rūgštys paverčiamos energija. L-karnitinas moduliuoja oksidacijos greitį, išneša toksiškus junginius iš mitachondrijų, palaiko sveiką membranos funkciją, sumažina mitachondrijų irimą.

Visada reikia siekti, kad maiste būtų pakankamai nepakeičiamų aminorūgščių. Jei jų yra per mažai, reiškia, jog pakeičiamųjų gauname per daug. Organizmas neturi kur kaupti aminorūgščių. Vadinasi, nepanaudotos aminorūgštys bus išskaidomos ir viena dalis bus paversta energija, kita dalis duos didelę apkrovą kepenims ir inkstams (ypač moterims). Nepanaudota energija virsta riebalais.

Jeigu suvalgome kokybiškus baltymus, mūsų virškinimo sistema dirba gerai, nes baltymas 100 proc. suskaidomas į aminorūgštis. Tačiau, jeigu valgome stipriai perdirbtą maistą, perkaitintą, paveiktą cheminėmis medžiagomis, toks baltymas yra paveiktas ir fermentai jo neatpažįsta, jis gali būti suskaidytas į oligopeptidus. Oligopepitdai patekę į kraują ima elgtis kaip organizmui nežinomas fermentas ar alergenas, taip gali iššaukti alergines reakcijas. Visiškai suskaidomas baltymas yra nealergizuojantis.

Apibendrinant galima pasakyti, kad esant baltymų trūkumui:

1. Negali vystytis raumenys.

2. Lėtėja medžiagų apykaita.

3. Mažėja organizmo pasipriešinimas infekcijoms.

4. Didėja traumų tikimybė.

5. Sutrinka psichinis ir fizinis vystymasis.

6. Susilpnėja atsparumas stresui.

Bet net jei baltymas yra puikiai virškinamas, absorbuojamas ir aukštos kokybės, tai dar nėra garantija, kad jis bus tinkamai pasisavintas ir panaudotas. Jei mes jau absorbavome pakankamai pilnaverčių baltymų savo kūno reikmėms, baltymų perteklius gali būti paverstas gliukoze, verčiamas energija arba pašalintas. Mūsų kūnas neturi specialaus baltymo rezervuaro. Baltymo perteklius spartina kalcio šalinimą (retėja kaulai), kaupiasi toksinai.

Rekomenduojama, kad per dieną būtų suvalgoma 0,8-1 g baltymų vienam kilogramui svorio. Jeigu žmogus sveria 80 kg, tai jam būtų rekomenduojama suvartoti 67 g baltymų per dieną. Baltymai yra randami įvairiuose maisto produktuose skirtingais kiekiais.

Daugiausiai baltymų ir geriausiai pasisavinama iš gyvulinės kilmės maisto. Tai liesa mėsa, žuvis, kiaušiniai, pienas ir jo produktai. Augalinės kilmės baltymų šaltiniai – ankštiniai augalai: pupelės, žirniai, avinžirniai, soja. Augalinių baltymų pasisavinimas mažesnis, juose dažnai nebūna pilno komplekto aminorūgščių. Maitinantis tik augaliniu maistu, reikia žinoti, kokius produktus derinti, kad gauti pilną aminorūgščių komplektą. Pvz.: valgydami ryžius su pupomis gausite visas aminorūgštis.

Kiek baltymų yra 100 gramų produktų:

soja – 30 g;

sūris – 15 30 g;

mėsa 14 – 25 g;

žuvis 15 – 22 g;

žirniai 15 – 22 g;

kiaušiniai 13 – 14 g;

duona – 5 – 10 g

pienas 3 -4 g.

Kas trukdo mūsų organizmui pasisavinti baltymus?

Baltymų virškinimą lėtina kartu valgomi riebalai bei kompleksiniai angliavandeniai. Todėl čia reikėtų prisiminti maisto derinimo taisykles ir koncentruotus baltymus valgyti su šviežiomis daržovėmis. Jose esantys fermentai padeda suskaidyti baltymus ir juos geriau pasisavinti. Nesuvirškinti baltymai keliaudami per virškinamąjį traktą rūgsta, skleidžia toksinus ir taip nuodija organizmą. Per pralaidžias žarnyno sieneles į kraujotaką patekę nesuvirškinti baltymai gali sukelti alergines reakcijas.

Mūsų intensyviame gyvenime ne visada galime užtikrinti tinkamą mitybą ir duoti organizmui visų reikalingų pilnaverčių, aukštos kokybės aminorūgščių,

Forever kompanija turi sukūrusi eilę produktų, kuriuose yra visos pakeičiamos ir nepakeičiamos aminorūgštys. Šios kompanijos, mokslininkų sukurti, maisto papildai gali papildyti ir užtikrinti pilnavertę mitybą. Tai Forever Lite Ultra baltyminis kokteilis ir Forever Fast Break.

Forever bičių produktuose Forever Bee Pollen, Forever Bee Propolis, Forever Royal Jelly ir Forever Fiels of Greens taip pat yra aukštos kokybės visų aminorūgščių komplektai.

Forever Lite Ultra baltyminio kokteilis sveiko gyvenimo būdo papildas padės susikurti veiksmingą svorio palaikymo programą. Dvi porcijos kokteilio per dieną, paruoštos su vandeniu ar augaliniu pienu suteikia 100 proc. vitaminų ir mineralų rekomenduojamos paros normos. Su vandeniu paruošta 1 porcija kokteilio suteikia 13 g baltymų, su 300 ml pieno – 24 g. Tai sveikas, skanus ir greitas būdas suvartoti pakankamą kiekį baltymų. Šio kokteilio privalumas – jį organizmas pasisavina kur kas greičiau nei įprastą maistą ir energijos suteikia greitai bei ilgam. Tokiu būdu esi lengvu skrandžiu, bet energingas. Tinka vartoti vietoje vakarienės, kelionėje ar namie kaip užkandis. Jį gali vartoti nevalgiems vaikams, vyresniems, kuriems suprastėja baltymų pasisavinimas, ligoniams užtikrinant pilnavertę mitybą.

Forever bičių produktuose gausu maistinių medžiagų, tame tarpe visaverčių baltymų. Forever Bee Pollen t. y. bičių žiedadulkių ir Forever Royal Jelly – bičių pienelio sudėtyje baltymai sudaro 30 – 40 proc., įeina visos aminorūgštys. Forever Bee Propolis – bičių pikyje yra nuo 8 iki 17 aminorūgščių. Iš jų svarbiausios – serinas, alaninas, triptofanas, leucinas, lizinas, histidinas, metioninas, valinas.

Forever Living Products - Lietuva, Vilnius (2021) FOREVER ® BIČIŲ PIKIS – NATŪRALUS VAISTAS | Aloe vera produktai | Katalogas >>> AloeProduktai.lt

Forever Field of Greens – Žalumynų laukai subalansuotas maisto papildas. Jame yra maistinių medžiagų iš liucernos, miežių, kviečių želmenų ir raudonųjų ankštinių pipirų. Želmenyse yra chlorofilo, tai žaliasis augalų kraujas, kurio baltyminė dalis atitinka žmogaus hemoglobiną. Naudojant šį maisto papildą galime pagerinti mūsų kraujo sudėtį.

Forever Fields of Greens. – Aloe Vera et santé

Forever alavijo sultyse esančios 75 maistinės medžiagos, tarp jų daugiau nei 200 maistinių junginių ir visos aminorūgštys palaiko virškinamojo trakto veiklą bei padeda geriau pasisavinti maisto medžiagas. Naudojant Forever alavijų sultis suvalgomas maistas, tame tarpe ir baltymai, bus geriau suvirškinami. Nuolat naudojamos Forever alavijų sultis palaikys jūsų aktyvų gyvenimo būdą ir padės jums geriau atrodyti ir geriau jaustis. Pasirinkit iš mūsų trejeto: Aloe Vera sultys, Alavijų ir spanguolių sultys arba Alavijų ir persikų sultys.

Mylėkim save, rūpinkimės savo kūnu, kad jis išliktų sveikas visą gyvenimą.

28 sausis, 2021                                                                                                                                                                                  Audronė Mieldažienė

  • Share post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *